KONST / Litografier / Färglitografi 7437003
nr 743 7003
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Färglitografi, Lage Lindell (1920-1980), Komposition. Sign. 92/150. motivets mått: 46x70
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 27 februari 2012
kl 17:05:49
24/1 19:36:16
27 feb
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell
Signe Persson-Melin (f. 1925)